Ana Sayfa / Alternatif Tıp / 1 Günde Çıbandan Kurtaran Yöntem, Tek Yapmanız Gereken

1 Günde Çıbandan Kurtaran Yöntem, Tek Yapmanız Gereken

Cildimizde ortaya çıkan çıban, akne veya sivilceler herhangi bir temas durumunda can yakıcı olabilir. Bazen de iyileşmeleri de zaman alır. Sizlerle 12 saat içerisinde çıbandan nasıl kurtulabileceğinizi paylaşacağız.

Yapmanız gereken ilk şey kucak kucak su içmek 

Gün içerisinde en az 2 L su tüketmelisiniz. Vücudunuz ihtiyaç duyduğu suyu alacak ve böylelikle çıbanlar herhangi bir etki olmadan geçecek.

Sıcak uygulamak
Çıban daha oluşum aşamasındayken sıcak su torbası ile müdahale etmeniz çıbanın gelişimini engelleyecektir.

Hintyağı ve
Anti mikrobik özellikteki bu baharatları tüketmek oldukça yararlıdır. Eğer hintyağı, ve iyodu bir macun haline getirip çıbanın üzerine uygularsanız faydalarını göreceksiniz.

Soğanın faydası
Bir soğanı ikiye bölün ve çıbanın üzerine yerleştirip bantlayın. Çıbanın iyileşmesi hızlanacak ve birkaç gün içerisinde yok olacak.

1 Günde Çıbandan Kurtaran Yöntem, Tek Yapmanız Gereken konusu ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz diğer yazıları aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Doğal Tarif Sayesinde Tıkanmış Damarlar Açılır

Bilindiği gibi damarlar vücudumuzun otoyollarıdır. Bu yüzden herhangi bir tıkanıklık tüm dolaşım sistemimizi etkiler ve …

Tarçınlı Süt Kürü ile Zayıflayanlar

Tarçınlı Süt Zayıflatır mı?  Yapılan araştırmalara göre tarçın ve süt kürünün zayıflama üzerinde etkisi olduğu sonucuna …

100 Yaşındaki Uzman Tesadüfen Kanseri Yok Edici İçeceği Buldu

Kanada’da bulunan ve araştırmalarını kanser üzerine yoğunlaştırmış bilim insanları kanser hücrelerini yok edecek doğal bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir