Ana Sayfa / Alternatif Tıp / Akupunktur ile Sigarayı Bırakmak İster misiniz

Akupunktur ile Sigarayı Bırakmak İster misiniz

çok eski bir Çin tıbbı tekniğidir.Akupunktur anlam itibariyle, belirli tepkileri vermek için kurallara uyan iki parçalı bedenin belirli parçalarını uyarmak anlamına geliyormuş. Kısaca uygulanışı, ince iğnelerin deriye batırılması olarak söylenebilir. Tabii ki göründüğü kadar kolay değil, doğru sinirleri ve vücur hücrelerini doğru bir şekilde uyarabilmek önemli. Akupunktur, çeşitli nedenlerle kullanılır: kadınların doğurganlığını, ağrıyı hafifletmeye ve osteoartrite uyarmaktan tutunda aklınıza gelebilecek bir çok alanda uygulama bulmuştur. Günümüzde akupunktur sigarayı bırakmakta da yaygın kullanılan bir uygulama haline geliyor, ya deneyenlerin psikolojik hazırlığı olduğundan mıdır bilinmez  çok olumlu sonuçlar vermektedir.

Akupunkturun konusunda ki programlarını denemek isterseniz, öncelikle bu konuda resmi olarak bu işi yapan bir akupunktur uygulayıcısı bulduğunuzdan emin olun.  Doktorunuz sizi tecrübeli bir akupunktur uzmanına yönlendirebilir. Tabii bu henüz ülkemizde kendine tam olarak yer edinen bir sektör değil.  Akupunktur ve Doğu Tıbbı Ulusal Sertifikasyon Komisyonu (NCCAOM) gibi ulusal akupunktur kuruluşlarına da bakabilirsiniz. En iyi seçenek, çevrenizde bunu uygulayan birileri mutlaka vardır onlardan referans almak.

Bu işlem için genelde akupunkturun uygulama yeri kulaklarınızdır. Acı veren bir işlem değildir hatta çoğu kişi bunu rahatlatıcı bulduğunu söylemektedir. Zaten üzerinde ki sinir yapısı o kadar karışık değil. Akupunktur doğru ve uygun hijyen koşullarında korunan iğneler kullanıldığı sürece güvenlidir. Aksi durumda olmaması gereken bir enfeksiyon kapabilirsiniz. Bazıları ise bu konuda bir de hipnoz yardımı ile kesin çözüme ulaştığını söylüyor. Yani hem hipnoz hem de akupunkturu paralel tedavi olarak kullandığınızda.

Akupunktur uzmanınız sağlığınız, yaşam tarzınız, davranışınız ve istenen nihai çözümlerin tam bir resmini elde etmeye yönelik olarak hayatınız hakkında sorular sorabilir. Hakkınızda oluşturulan dosyaya, kullandığınız ilaçlar, varsa bir alerjik tepkiniz, vs. bilgileri topladıktan sonra ortalama kaç seansa çözüme ulaşabileceğini size söyleyecektir. İşinin hakkını verenler sizlerin bu programa uymanız için telefonla arayarak kontrollerini de yapıyorlar aynı zamanda psikolojik olarak da desteklerini esirgemiyorlar, böyle işini severek ve özveriyle yapanlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Gelelim Fiyatlara:

Alternatifi az olan bir sektör olduğu için ücret biraz yüksek çıkabilir. Ancak, şunu söyleyebilirim ki vakti zamanın sigara içen birisi olarak, hayatı sigara ile kıyaslayınca çok ucuz bir hale gelebiliyor. Şu an sigara piyasası 7-8 liradan başlıyor sanırım. Aylık ortalama 200TL olduğunu düşünürsek, tedaviniz ve sağlığınıza harcadığınız paralar yok hükmündedir.

Sigara bırakma da alternatif bir yöntemde lazerdir. Akupunktur ile sigara bırakma yönteminde olduğu gibi aynı mantıkla çalışır. Vücudun bazı bölgelerine düşük seviyeli ışını yöneltilerek yapılır ve akupunktura göre daha ucuzdur. Daha sonra ki zamanlarda bu konuyu da ele alabiliriz. Sigarasız günler sizi bekliyor.

 

İlginizi Çekebilir

Bahar Alerjilerini Kolay Atlatmanın Çok Basit Yolları

Malumunuz bahar geliyor ve baharla birlikte alerji mevsimi başladığı zaman ya da eve bir evcil hayvan …

Sigarayı Bırakmanın Yolları

Sigarayı Bırakmanın Yolları Sigarayı bırakmanın yolları ile ilgili her geçen yeni bir şey duyuyor olmalısınız. …

Yorum yok

  1. Pingback: Sigarayı Bırakmanın Yolları - Form Doktoru

  2. Pingback: Akupunktur ile Sigarayı Bırakmak İster misiniz – OyyO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir