Ana Sayfa / Alternatif Tıp / Çil ve Güneş lekelerine karşı ne yapmalıyız?
çil ve güneş lekesi

Çil ve Güneş lekelerine karşı ne yapmalıyız?

 

ve güneş lekelerine karşı ne yapmalıyız?

 

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, avokado maskesinin, güneş lekelerinin oluşmasını engellerken cildinizi de beslediğini belirtmektedir.

Güneş lekelerine karşı avokado kullanılması oldukça faydalıdır. Avokado sert yapıdadır ve yumuşadığında kullanılması gerekmektedir. Kıvamının “Bursa şeftalisi” gibi olması gerekir. Bunun için avokadoyu kese kâğıdının içine koyabilir yada gazete kâğıdına sarıp iyice bekleyebilirsiniz. Birkaç gün içinde yumuşayacaktır.

Kâğıdın dışından avokadonun yumuşaklığını denetim edebilirsiniz.


Çil ve 
Güneş Lekelerine Karşı Maske Nasıl hazırlanmış olur?

 
Yumuşayan avokadodan bir yiyecek kaşığı kâseye alınır, içine bir yiyecek kaşığı soğuk pres keten tohumu yağı ilave edilir. Güzelce karıştırılıp ezildikten sonra maske cildinize sürülür. 20 dakika bekledikten sonra durulanır. Bu maske cilt tonunuzu dengeleyeceği gibi cildinizin de beslenmesini elde edecektir.

Not:

Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise kesinlikle kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. ilk olarak bilmenizde yarar olan nokta, kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu mevzuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeyiniz. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.

Hukuki yükümlülük bildirimi: Burada yer edinen bilgiler genel anlamda kitaplarından ve tarihimizde yer edinen bazı üstatlarından eserlerinden yola çıkılarak, tecrübelerle oluşturulmuş bilgilerdir. Lütfen dikkatsizlik etmeyin doktorunuzun tavsiyesi önceliklidir.

Çil ve Güneş lekelerine karşı ne yapmalıyız? mevzusu ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz öteki yazıları aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Havuç Yağı ile Cilt ve Saçınızda ki Sorunlara Elveda

Özellikle Saç ve Cilt Bakımı İçin Mucize Olan HAVUÇ YAĞI nasıl kullanılır, faydaları nelerdir? Havuç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir