Ana Sayfa / Beslenme / Diyet Yapmadan Formda Kalmanın Yolları!

Diyet Yapmadan Formda Kalmanın Yolları!

 

Yaşam boyu ince veya formda kalmak ara ara hepimize imkânsız gibi gelir. Ama hayat şeklinizi değiştirip bu standardı hayatınıza oturttuğunuz sürece yapmadan da formda kalmanız olası. Peki bunun için neler yapmalısınız?

İşte Formda kalmak için 7 tavsiye

  1. Madem yeme alışkanlıklarınızı değiştiremiyorsunuz ya da değişiklik yapmak istemiyorsunuz o halde ne olursa olsun yapmalısınız. Her sabah erkenden yapacağınız 45 dakikalık egzersiz, metabolizmanızı hızlandırır ve enerjinizi en üst seviyeye çeker.
  2. Bu egzersizin peşinden ne olursa olsun tatminkar bir kahvaltı yapmalısınız. Bu kahvaltı, hem gün boyu hormonlarınızı bastıracak bununla birlikte metabolizmanızın süratli çalışmasına destek olacak.
  3. Uzun ömürlü yiyecekler almak, sizi kaçamak yapmaktan veya alternatifsiz bırakmaktan koruyacaktır. Bunun için de haftalık olarak marul, , karnabahar ve eti evinizden noksan etmeyin. Sağlıklı yemekler rejim yapmasanız bile formda kalmanız için çok mühim.
  4. Kahveyi seviyor musunuz bilmiyoruz fakat eğer bir tutkunuysanız, bu tavsiye sizi epey sevindirecek. Günde bir bardak almanız, ince kalmanıza destek oluyor. Bundan dolayı metabolizmayı uyaran kafein, bu tesirini tam üç saat sürdürüyor.
  5. Mutfak alışverişine çıkmadan ya da herhangi bir alışverişe çıkmadan önce bir yemeye ne dersiniz? İlginç bir düşünce gibi gelebilir fakat bir kurabiye veya kek yerine, bir elma yedikten sonrasında mutfak alışverişine çıktığınızda yüzde 25 daha çok meyve-sebze satın alabilirsiniz. Bu oldukça minik fakat gördüğünüz gibi önemli bir teferruat.
  6. Markete girdiğinizde nasıl bir tüketicisiniz, bu konuda hiç düşündünüz mü? Birkaç günde bir ihtiyacınız olan şeyleri mi alıyorsunuz yoksa haftada bir büyük alışverişler mi yapıyorsunuz? Araştırmalara gore, toplu alışveriş yapmak pek de iyi değil. Yiyeceklerin depolanması, insanları daha çok yemeye sevk ediyor. Bu yüzden ihtiyacınız olduğu kadar ve sık sık alışveriş yapmak en mantıklısı.
  7. Mutfağınıza geç saatlerde girişi engelleyin. Bu, bilhassa geç yatanlar için zor olabilir fakat ince kalmak yolunda mühim bir adım. Tam 12 saat yiyecek yemediğinizde bunun, formda kalmanız için ne kadar etken bulunduğunu görmüş olacaksınız.

Gördüğünüz gibi mutfakla olan ilişkinize bir çeki düzen verirseniz aslına bakarsak yaşam çok daha kolay olabilir. Formda kalmak için mutfağınızı dinleyin.

Kaynak: Health.com

İlginizi Çekebilir

Metabolizma Hızlandırıcı Elmalı Limonlu Çay

Elma, limon, zencefil , biberiye, tarçın ve karanfil ile meydana getirilen bu çay metabolizmayı hızlandırarak zayıflamanızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir