Ana Sayfa / Beslenme / Kilo Kontrolü İçin Diyetisyenlerin 5 Önemli Tavsiyesi!
Tam tahıl hububat
Tam tahıl hububat

Kilo Kontrolü İçin Diyetisyenlerin 5 Önemli Tavsiyesi!

Diyetisyenler her bir kişi için kişiye hususi listeleri öneriyor evet, sadece düşünce donanması içerisinde oldukları ve dengeli beslenme adına hepimiz için geçerli olan birtakım mevzular var. Beş maddede özetleyelim:

1. Hiç bir Şeyi Tamamen Kesmeyin

Daha süratli kg yitirmek uğruna geniş bir yelpazede insan bir gıda maddesini tamamen keserek beslenmeye çalışıyor. Bu sürdürülebilir bir beslenme türü değil ve mutsuzluk deposu. Üstelik bir gıda maddesinden tamamen feragat ederek beslenmek, nihayetinde kestiğiniz maddeyi fazlasıyla arzulamanıza ve her zamanki beslenme şeklinize geri dönmenize niçin oluyor. Bundan dolayı beslenme rutininizi dengeleyip, karbonhidratı yahut şekeri tamamen kesmek yerine sınırlandırmak en şu demek oluyor ki. Canınız bir şey istediğinde abartıya kaçmadan yiyin ki, daha oldukça yemekten kaçınmanız olası olsun.

2. Pizzanın Üstündeki Mantar Sayılmaz

Kg vermek istiyorsanız sebzeleri de pizza kadar sevmeye, yapamıyorsanız pizzanıza eklemeye çalışın. Sebzeler yalnız düşük kalorili değil bununla beraber lifli besinler. Lifli besinler günün nihayetinde sizi tok hissettiren ve azca yemenizi elde eden elzem kaynaklardan… Ispanak, karalahana, , , , mantar, gün içerisinde tüketebileceğiniz, devamlı bulabileceğiniz sebzelerden. Her yemeğinize, makarna, pizza ve sandviçler de dâhil, sebzeleri katın, smoothie’ler yapın.

3. Büyülü Sayınız 3

Protein, ve sıhhatli yağlar kendinizi tok hissetmenizi elde eden anahtar gıda kaynaklarınız. Protein enerji seviyenizi güçlendirirken, lif ve sıhhatli yağlar, tok hissetmenizi ve bu hissin uzun sürmesini sağlar. Yediğiniz her öğünde bu üç gıda kaynağının olmasına çalışın. Olmadı iki…

4. Saymayı Bırakmayın

Her gün protein, lif ve sıhhatli yağları almaya dikkat ediyorsunuz, tamam. Sadece ne kadar yediğinizi bilmekte devamlı yarar var. Sabahları yulaf ezmesi, yumurta, tam buğday ekmekli sandviç şeklinde kalorisi 300-400’ü aşmayacak gıdaları tercih edin., Öğlenleri kinoa salatası, çorba, sebze ağırlıklı sandviç, çorbası, tavuk, balık ızgara şeklinde 500 kaloriyi aşmayacak öğünler, akşamları yeniden ızgaralar, salatalar, sebze yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Ara öğünleri de atlamayın. Kesinlikle yazın ve yediğiniz yemeğin içerisinde ne kadar yağ ne kadar protein ne kadar karbonhidrat bulunduğunu bilin.

5. Pazar Gününüzü Haftayı Planlamaya Ayırın

Hafta süresince kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve ara öğünlerde ne yiyeceğinizi planlayarak, zaman kaybından kurtulabilirsiniz. Birazcık hazırlıktan zarar gelmez. Çorbalar için sebze suyu kaynatabilir, bakliyatları haşlayabilir, yulaf ezmesine karıştıracağınız kuru, taze meyve ve cevizleri hazırlayabilirsiniz. Bu halde son anda dışarıdan yiyecek söylemek zorunda kalmazsınız.

Kaynak: Pop Sugar

İlginizi Çekebilir

Yetişkinlerde Topuk dikenine ne iyi gelir? Topuk dikeni nasıl geçer, tedavisi nasıl yapılır? İşte doğal ve bitkisel tedavi önerileri

Topuk dikenine ne iyi gelir? Topuk dikeni nasıl geçer, tedavisi nasıl yapılır? İşte doğal ve bitkisel tedavi önerileri

  Toplumda yaygın bir sağlık sorunu olan topuk dikeni, genellikle sert yüzeylerde yürüme, koşma, zıplamanın …

Bacakta damar atması neden olur?

Bacakta damar atması neden olur?

  Yaşlandıkça, bazı rahatsızlıklar ortaya çıkmaya başlar. Bunlardan biri bacaklarda damar atması olarak tabir edilen …

Haliliye Belediyesi'nden çocuklar için çalışma

Haliliye Belediyesi’nden çocuklar için çalışma

  Haliliye Belediyesi, yaşam alanları olan parkların daha güvenli hale gelmesi ve çocukların güzel oyunlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir