Ana Sayfa / Beslenme / Turna Yemişi Faydaları Hakkında

Turna Yemişi Faydaları Hakkında

Bağışıklık sisteminizin güçlü olması sizi hastalıklara karşı korur. Turna yemişi de bağışıklık güçlendiren en iyi meyvelerin başında geliyor.

Fransa'da, 15 Kasım 2015 tarihinde yapılan Uluslararası Polifenol ve Konferansı'nda Gündem konularından biri de turna yemişi tüketiminin kullanımını azaltabileceğiydi. Yeni yapılan araştırmalar, 'de cranberry olarak da bilinen turna yemişinin vücutta oluşan antibiyotik bağışıklığına ve oksidatif strese karşı yararlı olabileceğini gösteriyor.

Dünyada en sık karşılaşılan ve hemen hemen her iki kadından birinin yakalandığı idrar yolu enfeksiyonlarını önlemekte de etkili olan turna yemişi, enfeksiyon riskinin azalmasıyla antibiyotik kullanımının ve bağışıklığının da azalmasını sağlıyor.

Boston Sağlık Sistemi Bulaşıcı Hastalıklar Müdürü Kalpana Gupta, araştırmayı şöyle yorumladı: “Uzun süredir turna yemişinin idrar yollarına yararlarını inceliyoruz fakat bu araştırma, yararların ne kadar geniş kapsamda olabileceğini kanıtlıyor”

Turna Yemişi Nasıl Kullanılır?

Turna yemişinin suyunu hazırlayabilir veya aktarlardan turna yemişi kurusu şeklinde satın alabilirsiniz.

Turna yemişi suyu hazırlamak için; Yaklaşık yarım kilo turna yemişi tencereye alınır ve üzerine 2 su bardağı su ilave edilerek kaynatılmaya başlanır. Turna yemişleri sıcaklığın etkisiyle rengini suya verir. Suyun rengi kırmızı olana kadar kaynatılır. ondan sonra turna yemişi suyu süzülerek hazır hale getirilir. İçerken içerisinde tatlandırıcı olarak ekleyebilirsiniz.

Turna Yemişi Hakkında konusu ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz diğer yazıları aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Damar Hastalıklarına Çoban Çökerten Otu Faydaları

Damar Hastalığınız varsa şifalı çoban çökerten otu kullanarak kurtulabilirsiniz. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre Damar hastalıklarından çoban …

Yumurta Kabuğu Zarının Faydaları (Ağrı, Romatizma, Kireçlenme)

Yumurta kabuğu zarı kireçlenme ağrısını azaltmaktadır Modern hayat koşulları geliştikçe bilim dünyası da birlikteliğinde gelen …

Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Sırrı Tahıllar

tahıl Tüketimi Uzun ve Sağlıklı Yaşamı Etkiliyor Amerika Birleşik Devletleri'nde 26 senede tamamlanan araştırmaya göre yulaf, tam …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir