Ana Sayfa / Beslenme / Vejetaryenler İçin 7 Besleyici ve Pratik Yiyecek Önerisi

Vejetaryenler İçin 7 Besleyici ve Pratik Yiyecek Önerisi

Vejetaryenler için bilhassa uzun seyahat, kamp yapma gibi durumlarda yanlarında kolayca taşıyıp ergonomik bir halde tüketebilecekleri yiyecekler bulmak bazen zor olabiliyor. Şayet siz de bu gibi durumlarda besleyici öğün alternatifleri arayan bir ya da vegansanız, sizin için derlediğimiz aşağıdaki listeye göz atmanızı tavsiye ederiz.

1.Kuru Kavrulmuş Soya Fasülyesi (Edamame)

, yağ, içeriğiyle bilhassa kampçılar için müsait bir seçenek olan soya, ucuz ve rahat tüketilebilir olmasıyla da öne çıkıyor.

2.

Karbonhidrat, protein, yağ ve açısından varlıklı olan mercimek, hem de rahat meydana getirilen bir yiyecek olduğu için tercih ediliyor.

3.Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi bilhassa güne başlarken yüksek enerji vermesi ve yüksek lifli olması nedeniyle tercih ediliyor. Yulaf ezmenizi ve kuru meyveler ile lezzetlendirebilirsiniz.

4.Kurutulmuş Sebze ve Yararlı Otlar

Pirinç, makarna, mercimek gibi birçok yemeğe katılabilecek sebze ve otlar, ihtiva ettiği vitaminler, mineraller ve lifli yapılarıyla öne çıkıyor.

5.Kurutulmuş Meyveler

Yüksek şeker payı ile beraber , ve lif deposu olması nedeniyle kurutulmuş meyveler, atıştırmalık olarak sıkça tercih ediliyor.

6.Tahıl ve Enerji Deposu Barlar

Rahat tüketilen, hafifçe ve enerji veren gıdalar olarak bu barlar çantanızda devamlı yer alabilir.

7.Kuruyemişler

Kuruyemişler yağ, karbonhidrat, mineral ve lif içinde ne olduğu yardımıyla tercih ediliyor. Uzun vakit saklanabilir olması da artı bir hususiyet olarak öne çıkıyor.

Kaynak: myfooddata.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir