Ana Sayfa / Beslenme / Zencefili Kimler Kullanamaz – Zencefil Tüketmemesi Gereken Kişiler

Zencefili Kimler Kullanamaz – Zencefil Tüketmemesi Gereken Kişiler

Zencefili Kimler Kullanamaz

Zencefilin Sağlığımıza Sayısız Faydası Vardır. Ancak bazı durumlarda kişiye göre de zararı olan olabiliyor.

Zencefilin Bazı Kişiler için zararı olan olduğunu hiç duydunuz mu?

Eğer siz de zencefilin zarar verdiği insanlardan biriyseniz acilen zencefilin tüketimini durdurmalısınız.

1- Aşırı Zayıfsanız

Columbia Üniversitesi'nin yaptığı araştırmada zencefil tüketiminin metabolizma hızını arttırdığı ve sindirimi düzenlediği tespit edildi. Ayrıca zencefil yedikten sonra hiç etmeseniz bile ınız yanıyor. Fakat ideal kilosunun altında biriyseniz isteyeceğiniz son şey metabolizma hızınızı arttırmak olacaktır.

2- Kanınızda Pıhtılaşma bozukluğu olanlar

Zencefil, kan akışını hızlandırır, tansiyonu dengeler ve kas ağrılarını geçirir. Fakat pıhtılaşma bozukluğu olanlar için bu çok tehlikeli bir durumdur. Zencefil, pıhtılaşma bozukluğu olan kişilerin kullandığı ilaçlarla mücadele ediyor ve ilaçların işe yaramamasına yol açıyor.

3- Hamile Bayanlar

Zencefil tüketimi, hamileleri olumsuz yönde etkiliyor. Hala araştırmalar devam etse de şimdiye kadar yapılan araştırmaların çoğunda bu kanıtlandı. Yine hekimler da hamilelerin zencefil tüketmemesini tavsiye ediyor.

Zencefilde bulunan bazı maddeler hücrelere zarar veriyor ve fetüsün düzgünce gelişememesini sağlıyor. Drugs.com'da yazılanlara göre de hamilelerin zencefil yemeden önce doktorlarına danışması şiddetle öneriyor.

4- Birden Fazla İlaç Kullanan Kişiler

Zencefil kan akışını hızlandırır ve yüksek tansiyonu düşürür. Kulağa her ne kadar sağlıklı gelse de eğer kullanıyorsanız zencefilin olarak görünen bu etkileri sizi olumsuz etkileyebilir. Eğer aynı anda birden fazla ilaç kullanıyorsanız, zencefil tüketimi hakkında doktorunuza danışmanız önerilir.

Yazıyı paylaşarak zencefil tüketmemesi gereken arkadaşlarınızı konu hakkında bilinçlendirin.

Zencefili Kimler Kullanamaz – Zencefil Tüketmemesi Gereken Kişiler konusu ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz diğer yazıları aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Damar Hastalıklarına Çoban Çökerten Otu Faydaları

Damar Hastalığınız varsa şifalı çoban çökerten otu kullanarak kurtulabilirsiniz. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre Damar hastalıklarından çoban …

Yumurta Kabuğu Zarının Faydaları (Ağrı, Romatizma, Kireçlenme)

Yumurta kabuğu zarı kireçlenme ağrısını azaltmaktadır Modern hayat koşulları geliştikçe bilim dünyası da birlikteliğinde gelen …

Uzun ve Sağlıklı Yaşamın Sırrı Tahıllar

tahıl Tüketimi Uzun ve Sağlıklı Yaşamı Etkiliyor Amerika Birleşik Devletleri'nde 26 senede tamamlanan araştırmaya göre yulaf, tam …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir