Ana Sayfa / Güncel / Sağlık Haberleri / Bacak kemiğinden çene yapıldı; kanseri yendi
Bacak kemiğinden çene yapıldı; kanseri yendi

Bacak kemiğinden çene yapıldı; kanseri yendi

 

Çene kemiğinde gelişen tümörün, ağız içini kaplaması ve yemek yemesini engellemesi nedeniyle birçok merkeze başvuran Aytaç Akgüner, İskenderun’da özel bir hastanede görev yapan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Murat Uçak ve ekibi tarafından gerçekleştirilen 11 saatlik operasyonun ardından; hem yeni çeneye kavuştu, hem de kanserden kurtuldu.

HASTAMIZ KANSERDEN TAMAMEN KURTULDU

Nadir görülen tiplerinden olan çene kanseri operasyonu hakkında bilgiler veren Op. Dr. Murat Uçak, “Hastamız, birçok merkezden sonra, bize başvurdu. Kendisi bu süreçte hastalığını ihmal ettiğinden, çene kemiğindeki tümör daha da yayılarak, şah damarına kadar ilerlemişti. Hastamızın hayati tehlikesi olduğundan, acilen edilmesi gerekiyordu. Ekibimizle, ameliyatı planladık ve çene kemiğindeki tümörü tamamen temizledik ve bacağından aldığımız kemikle, hastamızın çenesini onardık. İki aylık zorlu bir süreç sonunda hastamız iyileşti ve tümörden tamamen kurtuldu. Aytaç Bey, artık rahatlıkla yemeğini yiyebiliyor. Bu süreçte emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

AMELİYATTAN SONRA ÇİFTE MUTLULUK YAŞADIK

Baba Kasım Akgüner ise sağlığına kavuşmasını sağlayan Op. Dr. Murat Uçak’a teşekkür ederek, “Oğlum, işsizlikten bunalıma girdi, rahatsızlandı. İş bulamadığından sıkıntılı bir süreç yaşadık. Çene bölgesinde rahatsızlığı başladı ve muayene sonrasında biyopsi yapıldı. Biyopsi sonucunda olduğunu öğrendiğimizde, memur olarak atandığını da öğrendik. Bir taraftan sevinç, diğer taraftan üzüntü yaşadık. Ardından Murat Hocamızla tanıştık ve kendisine güvendik. Oğlum 11 saatlik ameliyata alındı ve bir süre sonra eski sağlığına kavuştu. sürecinden bu güne kadar desteği ve ilgisi üzerimizde olan Op. Dr. Murat Uçak ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Oğlum; hem memur oldu, hem sağlığına kavuştu” dedi.

Bacak kemiğinden çene yapıldı; kanseri yendi ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz diğer yazıları aşağıda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir