Ana Sayfa / Güncel / Sağlık Haberleri / Bilim insanları yeşil çay tüketimi öneriyor: Yeşil çayın faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir?
Bilim insanları yeşil çay tüketimi öneriyor: Yeşil çayın faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir?

Bilim insanları yeşil çay tüketimi öneriyor: Yeşil çayın faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir?

 

CNN’de geçen günlerde yapılan bir habere göre;

Çin Tıp Bilimleri Akademisi Pekin Birliği Tıp Koleji Hastanesi Ulusal Hastalık Araştırma Merkezi’nden araştırmacılar:

Geçmişinde felç, ve gibi hastalıklar geçirmeyen, 100.902 Çinli üzerinde yapılan araştırmada; haftada 3 veya daha fazla çay içen “devamlı çay içen” ile hiç çay içmeyen veya daha az çay içenler olmak üzere iki gruba ayırdı. Bilim insanları, yedi yıl sonra yapılan bir analizde, düzenli olarak çay içenlerin hastalığı ve felç geçirme riskinin% 20 daha düşük olduğunu, bu iki hastalıktan ölenlerin sayısının ise% 22 azaldığını buldu. Araştırmalar, düzensiz çay içenlere kıyasla 50 yaşında normal çay içenlerin 1,26 yıl daha uzun yaşadığını tespit etmişlerdir..

Daha önceden yayınlanan ile ilgili şu yazılarımızda ilginizi çekebilir: Yeşil Çay Zayıflatır mı? Yeşil çay nasıl demlenir? Faydaları nelerdir?

Araştırmacı Dr. Gu Dongfeng yazılı bir açıklamada şunları söyledi: “Alışılmış çay içmenin erkekler üzerinde daha belirgin bir koruyucu etkiye sahip olduğunu, kadınlar üzerindeki koruyucu etkisinin daha az olduğunu gördük.” şeklinde değerlendirmede bulundu. Dongfeng, bunun nedeninin araştırmaya katılan erkeklerin kadınlara göre iki buçuk katı daha fazla çay içmesi, araştırmaya katılan erkeklerin% 48’inin ve kadınların% 20’sinin düzenli olarak çay içmesi olabileceğini söyledi. Dongfeng, yeşil çayın özellikle flavonoidler açısından zengin olduğunu ve bu biyoaktif bileşiklerin kardiyovasküler hastalıkları önleyebileceğini vurguladı. Dongfeng, farklı yerlerdeki farklı çay içme alışkanlıklarını hatırlatarak, bu keşfin siyah çayın daha popüler olduğu Batı ülkeleri için geçerli olmayabileceğini söyledi.

Bilim insanları yeşil çay tüketimi öneriyor: Yeşil çayın faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir? ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz diğer yazıları aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yeşil çay zayıflatır mı, faydaları nelerdir? İşte diyet listelerinde yeşil çayın faydaları

Yeşil çay zayıflatır mı, faydaları nelerdir? İşte diyet listelerinde ki yeşil çayın faydaları

Siyah çay kültürümüzün bir parçası olmasına rağmen yeşil çay kadar faydalı değildir. Siyah çay tüketiminde …

Yeşil çay nasıl demlenir, yapılır? Yeşil çayın faydaları nelerdir?

Yeşil çay nasıl demlenir, yapılır? Yeşil çayın faydaları nelerdir?

  En sağlıklı içeceklerden biri olan yeşil çayın faydaları şaşırtıcıdır. Bitkisel çay kanseri önleyebildiği, yaşlanmayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir