Ana Sayfa / Güncel / Sağlık Haberleri / Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Çürük Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Evde Ağrıyı Kesen organik Tedavi ve Çözüm Yolları
Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Çürük Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Evde Ağrıyı Kesen Doğal Tedavi ve Çözüm Yolları

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Çürük Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Evde Ağrıyı Kesen organik Tedavi ve Çözüm Yolları

Günümüzün en oldukca şikâyet edilen hastalıkları içinde yer verilmiştir. Diş ağrısı insan yaşamını oldukca negatif yönde tesirinde bırakır, bazı geceler ise uyuyamamanıza sebep olabilir. Evde organik yöntemler ile çürük diş ağrısına iyi gelen şeyler kullanmak isteyen kişiler, diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı için doğru yerdeler. Diş ağrısı nasıl geçer sorusuna yanıt olarak evde organik tedavi yöntemlerini bu başlık altında derledik. Peki, diş ağrısına ne iyi gelir ve evde çürük diş ağrısı nasıl geçer? İşte Diş ağrısı için organik çözüm yolları!

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısına tetikleyen ve diş ağrısına iyi gelen birçok etken vardır. Çürüyen dişler zaman içinde öteki dişlerinize de zarar vereceği için geçici çözümler arasanız da kesinlikle uzman bir diş hekimine görünmeniz gerekir. Aksi takdirde ilerleyen süreçte daha fena sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Diş ağrısına iyi gelen bazı organik yöntemler bulunur. O yöntemlere bu başlık altında detaylı şekilde yer verdik.

Evde Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Ağrıyı uyuşturmak için nane çayı kullanılabilir. duyarlı diş etleri için bir oldukça zaman uygulanır. Bunu yapmak için, kullanılmış bir çay poşeti etkilenen bölgeye uygulamadan ilkin ısısının düşmesini bekleyin. gene de birazcık sıcak olmalı.

Binlerce senedir sarımsak, tıbbi özellikleri ile tanınmış ve birçok tedavide kullanılmıştır. Diş plağının niçin olduğu ağrı için, ağrı kesici olarak da işlev görebilir.

Vanilya aslı, ağrıyı uyuşturmaya destek olabilecek alkol ihtiva eder. Bilimsel olarak kanıtlanmış antioksidan özellikleri de vanilya özünü etkili bir iyileştirici yapar.

Bir oksijenli su ile gargara da ağrıyı ve iltihabı hafifletmeye destek olabilir. Bakterileri öldürmeye ek olarak, oksijenli su plakları azaltabilir ve kanayan diş etlerini iyileştirebilir.

Diş Ağrısını Ne Keser?

Birçok kişi tarafınca ilk uygulanan organik yöntemlerden bir tanesi de karanfildir. Karanfil yağı ağrıyı etkili bir halde uyuşturabilir ve iltihabı azaltabilir.

Birçok insan için, tuzlu suyu ağızda çalkalamak etkili bir birinci basamak tedavidir. Tuzlu su organik bir dezenfektandır ve dişlerinizin arasına sıkışmış olabilecek besin parçacıklarını ve döküntüleri gevşetmeye ve diş arasından söküp atmaya destek olabilir.

bilhassa herhangi bir travma diş ağrınıza niçin olmuşsa, yaşadığınız ağrıyı hafifletmek için soğuk kompres kullanabilirsiniz.

Hangi Diş Ağrıları ve Durumlarda Hekime Gidilmelidir?

Diş ağrıları hekimlerin en sık karşılaşmış olduğu rahatsızlıklardan bir tanesidir. Aşağıdaki durumlar ile karşılaşıyorsanız uzman bir hekime başvurmanız gerekir.

  • Ateş
  • Nefes alma yada yutma güçlüğü
  • Bir yada iki günden fazla devam eden genel ağrı
  • Herhangi bir bölgede şişme
  • yiyecek yerken ve ısırırken acı hissi
  • Anormal kırmızı ve kanayan diş etleri
  • fena tat alma

İltihaplı Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

İyileştirici bir özelliğe haiz olan buğday çimi ağızınızda bulunan iltihabı da iyi edebilir. Enfeksiyonları önler ve yüksek klorofil içinde ne olduğu de bakterilerle savaşır.

bu aşamada buğday çimi suyu tercih edebilirsiniz.

Çürük Diş Ağrısına İyi Gelen Şeyler

Anti bakteriyel ve antioksidan özelliklere haiz olan kekik, diş ağrılarına organik tedavi şekillerinde tercih edilir. Diş ağrılarını geçirmek yada hafifletmek için güvenilir bir kaynak olacaktır.

Bunu kullanmak için, birkaç damla kekik esansiyel yağını ve birkaç damla suyu pamuklu bir topun üzerine sürün. Yağı su ile seyrelttikten sonra, etkilenen bölgeye uygulayın.

ek olarak küçük bir bardak suya bir damla yağ ekleyebilir ve bir gargara yapabilirsiniz.

organik çözümlerle baş ağrısı nasıl geçer? Baş ağrısına ne iyi gelir? İşte ağrıya iyi gelen şeyler

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Çürük Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Evde Ağrıyı Kesen organik Tedavi ve Çözüm Yolları ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz öteki yazıları aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Haliliye Belediyesi'nden çocuklar için çalışma

Haliliye Belediyesi’nden çocuklar için çalışma

  Haliliye Belediyesi, yaşam alanları olan parkların daha güvenli hale gelmesi ve çocukların güzel oyunlar …

Diş apsesi için doğal antibiyotik önerileri

Diş apsesi için doğal antibiyotik önerileri

Bir sabah uyandığımızda üst çenemizde yumurta gibi şişlik ve ağrı hissedebiliriz. Bu durum apse ya …

Hamilelik belirtileri nelerdir, ne zaman ve kaçıncı haftada başladı? İşte erken dönemde ortaya çıkan ilk hafta hamilelik belirtileri

Gebelik Hesaplama, Hafta Hafta Gebelik

  Gebelik Hesaplama Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz anda başlayan heyecan, hemen ardından harika bir öğrenme sürecine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir