Ana Sayfa / Sağlık Haberleri / Hastanede teması azaltmak için 'görüntülü görüşme'
Hastanede teması azaltmak için 'görüntülü görüşme'

Hastanede teması azaltmak için 'görüntülü görüşme'

Ankara Şehir Hastanesi'nde, şartlarında teması olabildiğince azaltmak için farklı uygulamalar yapılıyor. Bu kapsamda özellikle yoğun bakımdaki hastalar, yakınları ile görüntülü görüştürülüyor. Meryem Eda ve Mehmet Bayram çifti de yeni doğun ve yoğun bakımda tedaviye alınan ikiz bebeklerinden birisini, tablet kamerasından görüntülü görebiliyor. Bayram çifti, görevlilerinin yardımıyla yoğun bakımdaki bebeklerini izleyip, hasret gideriyor.

BU GAYET GÜZEL BİR UYGULAMA

Baba Mehmet Bayram, hastanenin uygulamasının kendileri açısından bu dönemde çok iyi olduğunu belirterek, “Doğumdan sonra bebeklerimin yanına girip görmeyi çok istiyordum. sonrasında buradaki hemşireler bize hastanelerinin böyle bir uygulamaları olduğunu; şuan ki sıkıntılı süreçten dolayı da bizlerin de onlara yardım etmemiz gerektiğini söylediler. ikimiz de sonuna kadar onlara yardım ediyoruz. Maalesef bu pandemi sürecinden dolayı ve özel odada yattığı için bebeklerimizden biri ile birebir temas halinde olamıyoruz; ama tablet ile görüştüğümüzde dahi bu yetmese de yine içimize bir dökülüyor. Biz bebeğimizi o an gördüğümüzde mutlu oluyoruz. Bu gayet güzel bir uygulama. Dokunamasak da biz yine de çocuğumuzu tablet ile gördüğümüzde dahi çok mutlu oluyoruz. İçimizde bir rahatlama oluyor. Buraya gelirken çok ayrı bir mutlulukla geliyorum giderken de daha ayrı bir mutlulukla gidiyorum. bu sebeple çocuğumu görerek gidiyorum. Bu hizmet için de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

PANDEMİ NEDENİYLE TEMASI AZALTMAMIZ GEREKİYOR

Ankara Şehir Hastanesi Kadın Hastanesi Başhekimi . Özlem Moraloğlu Tekin de, “Pandemi nedeniyle teması azaltmamız gerekiyor. Bunun için böyle bir uygulama başlattık. İsteyen aileler çocuklarıyla bu şekilde görüşebiliyor. Aileler bu uygulamadan çok mutlu. Tablet üzerinden bebeğini sevenler var” diye konuştu.

Hastanede teması azaltmak için 'görüntülü görüşme' ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz diğer yazıları aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Pandemide bu durum yoğunlaştı!

Pandemide bu durum yoğunlaştı!

Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Yunus Hacımusalar, koronavirüsün toplumdaki psikolojik etkileri hakkında açıklamalarda bulundu. pandemi döneminde …

'Ev içi bulaş' riskine dikkat!

'Ev içi bulaş' riskine dikkat!

göğüs hastalıkları bölümünden prof. dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, gün geçtikçe artan koronavirüs salgınında ev içi …

"Yaştan ve kronik rahatsızlıktan bağımsız kurtaramadıklarımız oluyor"

"Yaştan ve kronik rahatsızlıktan bağımsız kurtaramadıklarımız oluyor"

Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ayşin Kılıç Toker, ülke genelinde koronavirüs vaka sayılarının arttığını …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir