Ana Sayfa / Sağlık Haberleri / Mide bulantısına iyi gelen şeyler: Mide bulantısına ne iyi gelir? Kesin çözüm önerileri
Mide bulantısına iyi gelen şeyler: Mide bulantısına ne iyi gelir? Kesin çözüm önerileri

Mide bulantısına iyi gelen şeyler: Mide bulantısına ne iyi gelir? Kesin çözüm önerileri

En çok sindirim sisteminden kaynaklandığı tahmin edilen mide bulantısı, insana neredeyse gün boyu tatsızlık verebilir. İştah kaybı, halsizlik, bir şey yapmama isteği gibi birçok etkenlere yol açabilir. Bazı insanlarda baş dönmesi gibi belirtiler de görülebilir. Mide bulantısına karşı için uzman bir doktora görünmekte fayda var. Rahatsızlığa neden olan etkenler ortaya çıkarılabilir. Evde de bitkisel ve doğal tariflerle mide bulantısını giderebilirsiniz. ? Kesin çözüm önerileri sizler için hazırladık. İşte mide bulantısına iyi gelen şeyler…

MİDE BULANTISI NEDENLERİ

Mide bulantısının nedenleri farklı etkenlerden dolayı olmuş olabilir. Bir hastalığın belirtisi ya da sindirim sistemi ile alakalı belirtiler olabilir. İşte mide bulantısı nedenleri:

 • intoleransı
 • İlaç zehirlenmesi
 • Besin zehirlenmesi
 • Mide ülseri
 • Kafeinli içeceklerin tüketimi
 • Apandisit
 • Aşırı alkol ve nikotin tüketimi
 • Pankreatit

MİDE BULANTISINA İYİ GELEN ŞEYLER

Mide bulantısına neden olan etkeni bulmak tedavi için önemlidir. Bu yüzden doktor muayenesi tavsiye edilir. Gerekli tahliller yapılarak mide bulantısı nedeni araştırılır. Mide bulantısına ne iyi gelir? Sorusunun yanıtları:

Mide bulantısına iyi gelen bitkiler

 • Zencefil: Zencefil midede oluşan bulantı ve kusma hissini hafifletir. Ağrı komplekslerini dindirir. Günde bir bardak zencefil çayı tavsiye edilmektedir.
 • Papatya çayı: Papatya çayı mide sorunlarında en çok tercih edilen çay türlerindendir. Tadının hafif oluşu mide bulantısı gibi sorunlar için güzel bir çözüm yöntemidir.
 • Rezene çayı: Mide ağrılarında en çok tüketilen çay türlerinden biri de rezene çayıdır. İçerisindeki bileşenler mide sorunlarını çözer. Özellikle mide kramplarına iyi gelir.
 • Nane-limon çayı: Nane-limon çayı soğuk algınlığı hastalıklarına iyi geldiği gibi mide bulantısına da iyi gelir. Nane ve limon aromasının sıcak suyla buluşması ile mükemmel bir aroma ortaya çıkar. Mide sorunları için hızlı çözüm önerisidir.
 • Kekik çayı: Kekik çayı genel olarak midede oluşan ağrıları hafifletir. Ilık bir şekilde tüketebilirsiniz.

Mide bulantısına iyi gelen doğal tarifler

Patates: Haşlanmış patates mide bulantısına iyi gelir. Kabuğu ile birlikte patatesleri haşlayın. Midede olan fazla asidi emer, asit-baz dengesini korur.

: Yoğurt mide dostu bir besin türüdür. Tek başına mide ağrısını geçirebilir. özelliği ile sindirime destek sunar. Mide bulantısını hafifletir.

sirkesi: birçok hastalığa iyi geldiği gibi mide bulantısına da iyi gelir. Sindirimden kaynaklı mide bulantılarını çözer. Bir bardak suya iki yemek kaşığı sirke ekleyin. Günlük bir kez tüketin. Yalnız ülser, gastrit gibi şikayetleri olanlar elma sirkesini oldukça az tüketmeleri gerekir.

MİDE BULANTISI NASIL GEÇER?

Mide bulantısı çoğu zaman psikolojik olarak da meydana gelebilmektedir. Mide bulantısı durumunda biraz sırt üstü uzanıp dinlenilebilir. Eğer mümkünde dışarı çıkıp temiz hava alınmalıdır. Derin derin nefes alarak vücudumuza taze oksijenin girmesine izin vermeliyiz.

MİDE BULANTISI İLACI

Mide bulantısı için bazı ilaçlar vardır. Bu ilaçlar doktor muayenesi sonrası gerektiği durumda reçeteye yazılarak eczanelerden temin edilebilir. Mide bulantısını ne geçirir? Sorusunun diğer yanıtı sudur. Vücutta aşırı sıvı kaybından dolayı ihtiyacı duyulur. Kemoterapi ilacının türü, ilaçların dozları ve veriliş sıklıkları, uygulama şekli (ağızdan, damardan) gibi etkenler de mide bulantısının derecesini arttırabilmektedir.

Mide ağrısına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Evde doğal yöntemlerle mide ağrısına çözüm!

Mide bulantısına iyi gelen şeyler: Mide bulantısına ne iyi gelir? Kesin çözüm önerileri ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz diğer yazıları aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Doğal yöntemlerle Mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı neden olur? İşte bulantıya iyi gelen şeyler

Doğal yöntemlerle Mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı neden olur? İşte bulantıya iyi gelen şeyler

Mide bulantısı herhangi bir hastalığa özel değildir. Dolayısıyla mide bulantısına ne iyi gelir, nasıl geçer …

Doğal yöntemlerle Mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı neden olur? İşte bulantıya iyi gelen şeyler

Mide bulantısına ne iyi gelir, evde doğal tedavi ile nasıl geçer?

  Mide bulantısı herhangi bir hastalığa özel değildir. Dolayısıyla mide bulantısına ne iyi gelir, nasıl …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir