Ana Sayfa / Sağlık / Ağız ve Diş / Bir daha Dişçiye Gitmemek için Dişinizi Bunlarla Fırçalayın

Bir daha Dişçiye Gitmemek için Dişinizi Bunlarla Fırçalayın

ve aromaterapi dahilinde nebat yani bitki özlerinin yoğunlukla kullanıldığını ve oldukça faydalı tesirleri bulunduğunu biliyoruz. Peki bu bitki özleri diş sağlığımız için ne kadar mühim?

Ağız sağlığını korumak için kategorimizdeki öteki makaleleri kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Kir, plak ve bakteri oluşumunu engelleyebilmek ve hatta diş etlerinizin ve dişlerinizin daha sıhhatli hale getirmek olası. Ne şekilde mi? Kim bilir belki de hali hazırda evlerinizde bulunan ve yağı ile.

Karanfil Yağı

Eski zamanlarda diş hekimlerinin ağzımızı uyuşturmak için kullandığı ilaç bileşenlerinin aynılarını organik olarak yapısında bulunduran karanfil yağı içeriğindeki antioksidanların da etkisiyle ağız sağlığımız için benzeri olmayan bir fırsat sunuyor.  Yıllardır bilindiği gibi ağrıyan dişlerinize pamuk yardımıyla seyreltilmiş hallerini uyguladığımızda ağrılarımızın kısa sürede dindiğini biliyoruz. İçeriğindeki bakteri ve mikropları öldüren kimyasallar ile diş sağlığı için mükemmel bir bitki.

Çay Ağacı Yağı

Bakteri, virüs ve mantardan meydana gelen rahatsızlıkları önleyen organik özütler çay ağacı yağı muhteviyatında bulunur. Bundan dolayı, karşılaştığınız ağız temizliği, yahut ağız içi sorunlarınızın çözümü için kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Peki bu yağların ikisini karıştırıp kullansak?

Yukarıda bahsettiğimiz bu iki yağı karışım haline getirip her gün düzenli olarak kullanmaya başlarsanız kısa bir müddet içerisinde ağız sağlığınızın iyiye gittiğini görecek ve de hissedeceksiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey bu yağlardan birer damla alarak, hindistancevizi yağı ya da tatlı badem yağı ile birleştirmek ve bu karışımla dişlerinizi fırçalamak.

Bizlerle paylaşmak dilerseniz aşağıdaki yorum formunu kullanabilirsiniz. Başkalarının da faydalanmasını düşündüğünüz bir yöntem varsa yorum kısmında yer verebilirsiniz.

Diş sağlığı sorunları yaşamadan güzel günler dileriz.

İlginizi Çekebilir

afrodizyak

Erkekler için Afrodizyak Etkili Cinsel Performans Artırıcı Doğal Bitkiler

Makalemizin içerisinde sadece Form Doktoru na özel test edilmiş bir kuvvet macunu karışımı tarifi de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir