Ana Sayfa / Sağlık / Ağız ve Diş / Diş Sorunları Korkusuna Lazerli Çözüm

Diş Sorunları Korkusuna Lazerli Çözüm

Özellikle güzellik ve sağlık konularında son yıllarda öne çıkan uygulamalardan birisi olan lazer uygulaması, ağız ve diş tedavilerinin yeni altın standardı olarak da dikkat çekiyor. Acısız, ağrısız ve anestezi uygulanmadan çok daha kısa bir sürede yapılan tedaviler, diş hekimi korkusu çekenler için bu korkuyu önlemeye de destek oluyor. Diş Sorunları Korkusuna Lazerli Çözüm ile artık dişçi randevuları kabus olmaktan çıkacağa benziyor.

Rahat bir tedavi ve iyileşme dönemi

Lazerli diş tedavileri esnasında hiç bir ilişki, ağrı veya basınç hissedilmediği için hastaya rahat bir iyileşme dönemi sunmaktadır. Bu avantajlar başta çocuklar olmak suretiyle birçok bireyin diş hekimi korkusunu yenmesini sağlamaktadır.

Ağız ve diş sağlığı için pek fazlaca işlemde uygulanabiliyor

Lazer uygulama aracılığı ile ağız ve diş sağlığı alanında günümüzde neredeyse her uygulama yapılabilmektedir. Diş beyazlatmadan implant cerrahisine, diş eti hastalıklarının tedavisinden gülüş tasarımına, diş çürüğü tedavisinden diş eti renklenmelerinin düzenlenmesine, kanal tedavisinden çocuk diş hekimliğine kadar geniş bir yelpazede diş lazerleri kullanılmaktadır.

Hekime hız, hastaya konfor sağlıyor

Lazerin diş tedavisinde kullanması gayet pratiktir. Yapılan işlemleri kolaylaştıran bu uygulama; hekime hız, hastaya ise konforlu bir tedavi sağlamaktadır. Öncesinde hususi bir hazırlık, hemen sonra da bakım gerektirmeyen lazerli diş tedavilerinin arkasından derhal yiyecek yenebilir, günlük hayata dönülebilir. Lazer enerjisi uygulaması diş etlerine de sıkıntısız bir şekilde uygulanmaktadır. Bu uygulama esnasında kanama riski sıfıra yakındır. Lazer yardımıyla sağlam dokulara zarar vermeden, yalnız hasta yerler tedavi edilmektedir. Bu esnada alakalı bölge bütün bakterilerden de uzaklaştırılmaktadır.

Anestezi ihtiyacını ve bekleme süresini ortadan kaldırıyor

Diş tedavilerinde kişiyi rahatsız ve huzursuz hissettiren etmenlerin başlangıcında vibrasyon ve ses gelmektedir. Lazerle meydana getirilen tedavilerde ise dişe ve dokulara dokunulmadan muamele yapıldığı için herhangi bir vibrasyon veya tazyik oluşturmaz. Çıkan ses öteki diş hekimliği aletlerinden tamamen farkına varır. Bunların yanı sıra lazer birçok işlemi anestezisiz; şu demek oluyor ki uyuşturmadan yapabilmeyi olası kılar. İşlemlerin anestezi gerektirmeden yapılması iğne korkusunu ve uyuşma için bekleme gereğini ortadan kaldırmaktadır. Böylece diş tedavisi süresi de kısalmaktadır. Buna ayrıca meydana getirilen işlemin başarısı lazerin bununla beraber dezenfeksiyon etkisiyle artmaktadır.

Sert doku tedavilerinde de uygulanıyor

Lazerin, diş hekimliği alanında ilk kullanım alanı, ağız içi yumuşak dokulardır. Bu işlemler; diş eti tedavileri, dezenfeksiyonu ve diş eti cerrahi işlemleriydi. Lazerdeki gelişmelerle sert doku tedavi işlemleri, çürük, diş taşı ve kemik kaldırma işlemlerinin de tedavi yelpazesine eklenmiştir. Günümüzde kullanılan lazer cihazları, hem sert bununla birlikte yumuşak doku tedavilerinde yüksek miktarda başarı sağlamaktadır.

Çocuklar diş hekimi koltuğuna keyifle oturuyor

Çocuklarıntedavilerinde de tıpkı yetişkinlerde olduğu ve benzeri bütün diş ve diş eti işlemleri, dişlerin sürmesine yardım edilmesi hikayesinde lazerler başarıyla kullanılmaktadır. Hatta mevzu bahis çocuklar olunca işin içerisine birazcık eğlence bile katılabilmektedir. Lazerli diş tedavileri ile artık çocuklar diş hekimine gelmekten korkmamaktadır. Eskiden ağlayarak gittikleri diş randevularının yerini tedavinin arkasından yiyecek yenilen, tebrik meydana getirilen aktiviteler almış durumdadır.

Günümüzde henüz yeterli sayıda yaygınlaşmamış bir tedavi yöntemidir. Umuyoruz ki bir an önce tüm diş hekimlerine ucuz bir teknoloji olarak erişilir ve birçok kişinin kabusu haline gelen dişçiden korkma artık tarih olur.

Özet
Diş tedavisi korkusuna lazerli çözüm
Makale Adı
Diş tedavisi korkusuna lazerli çözüm
Açıklama
Diş problemleri için lazer uygulaması, nasıl yapılır hangi diş problemleri için kullanılabilir.
Yazar
Yayıncı İsmi
Form Doktoru
Yayıncı Logosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir