Ana Sayfa / Sağlık / Bakım & Güzellik / Sarımsakla Varisli Damarlarından Kurtulabilirsin
Sarımsakla Varisli Damarlarından Kurtulabilirsin

Sarımsakla Varisli Damarlarından Kurtulabilirsin

Bacaklarda varisli damar oluşmasının sebeplerinden biri hareketsizlik; mesela devamlı oturarak çalışıyorsanız bacaklarınızda oluşması mümkün. Oluşan bu varisler hem güzel duyu açıdan bizi rahatsız eder hem de ara sıra ağrıya sebep olur.  İşlenmiş gıdalarla beslenildiği zaman vücudumuz gereksinim duyan besini alamaz ve yıpranma adım atar; bu da bacak damarlarındaki varis oluşumunun bir sebebidir. Spor yapmamak, beslenme programının dengesiz ve yetersiz olması bir de üzerine uzun saatler süresince ayakta kalmak ya da oturmak bu varislerin sebebi.

Peki nedir bu varisler? aslen varis, genişlemiş damarlardır. Bacaklarda meydana gelir ve damar çevrelerinin iltihaplanmasından kaynaklı oluşur. Eğer siz de bu iltihabı giderip damarlarınızın eski haline gelmesini istiyorsanız yapmanız gereksinim duyulan şey oldukca rahat; tüketmek. Sarımsak yağı kullanmanız oldukça faydalıdır. Buyurun sizlerle oldukça işe yarayan tarife bir göz atalım!

Malzemeler

  • 3 tane portakal
  • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 5 diş sarımsak

Hazırlanışı

Sarımsakları ince ince doğrayın. arkasından portakalların suyunu sıkın ve ayırın. Sıkılmış portakal suyunu, zeytinyağını ve sarımsağı karıştırın. Biz cam kavanoz içinde muhafaza edin. 12 saat bekledikten sonra kavanozu güzelce çalkalayın.

Hazırladığınız karışımdan iki ya da üç damla varisli bölgeye damlatıp güzelce yedirin. Üzerini streç film ile kapladıktan sonra sıcak bir bez ile sarın. Bu yöntemi yedi gün süresince her gece tekrarladığınız takdirde varislerinizden kurtulacaksınız.

Sarımsakla Varisli Damarlarından Kurtulabilirsin ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz öteki yazıları aşağıda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Lazer (Fotona Franksiyonel – Fotona SP Plus) Tedavi Yöntemleri

Tüm Estetik Uygulamalar İçin Benzersiz Performans ve Mükemmel Tedaviler Fotona Fraksiyonel lazer, kırışıklık azaltmadan ve …

Varis ile ilgili bilgiler

Varis Varisin ne olduğunu, nasıl ve neden oluştuğunu, varis oluşumundan kaçınmak için neler yapmalıyız, varis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir