Ana Sayfa / Sağlık / Cilt Sağlığı / Zayıflatıcı Krem Kullanmadan Önce!
zayıflatıcı krem kullanan bayan

Zayıflatıcı Krem Kullanmadan Önce!

Yaz geliyor ve yine her yıl olduğu gibi bir kilo problemi telaşı aldı gidiyor. Ve bir atasözümüz var ya acele işe şeytan karışır diye. O hesap, insanların hata yapmalarına yol açıyor. Hep daha kolay olarak görünen yolu tercih etme eğiliminde olan insan yine kolaya kaçıyor ve çeşitli çaylarını, bitkisel karışımları kullanmaya başlıyorlar. Hiç kullandınız mı ya da kullanmayı düşünüyor musunuz. 

Zayıflatıcı krem kullanmadan önce

Zayıflama amacıyla alınan haplar, çaylar, bitkisel destekler, yemek yerine geçen öğünlerin artık faydadan çok zararı olduğu canım yurdum insanı tarafından anlaşıldığı halde yine de bu tür destekleri kullananlar azımsanmayacak kadar çok maalesef.

Bir de yukarıda sayılanlara göre daha masum görünen zayıflama kremleri var. Ne olsa krem, yemiyor içmiyoruz ya canım bir zararı olmaz belki faydası olur diye kullanıyor olabilirsiniz. Fakat aklınızdan çıkarmamanız gereken bir nokta var; unutmayın dışarıdan sürülerek cilt altındaki yağlarda bir değişime sebep oluyorsa bitkisel olsa dahi bir reaksiyona neden oluyor demektir. Sonuçta birçok ilaç da hali hazırda bitkilerden elde ediliyor.  Herkes bilir ki mantar da bir çeşit bitkidir fakat zehirler ve ölümümüze neden olabilir. Bahar aylarında çıplak ayakla otluk bölgelerde dolaşırken bacaklarımıza sürünen ısırgan otu benzeri bitkiler de rahatsız edici aşırı reaksiyonlara alerjilere neden olabilir. Unutmayın ve bedeninizin verdiği tepkileri göz ardı etmeyin.

zayıflatıcı krem
zayıflatıcı krem
[alert-warning]Vücudumuzdaki bu tür tepkileri masum kabul etmek ve yağlı bölgelerimizi düşman kabul ederek onların bir an önce istediğiniz şekilde görünmesini sağlamak için, bu çeşit ilaçların reaksiyonlarına katlanmak kendi vücudumuza zarar verdiğimiz gerçeğini değiştirmez. Bazen bedenimizin verdiği buna benzer tepkiler de ileride organ hasarlarına kadar varabilen sonuçlar doğurabileceğini aklınızda çıkarmayın.[/alert-warning]

Liposuction (yağ aldırma) ve benzeri radikal uygulamaların, lazer ve radyofrekans uygulamalarının geçici sonuçlar verdiği hatta bazı uygulamaların kalıcı hasarlara bile neden olduğu bilinirken, bedenimizi geçici bir estetik arayışı için riske atmanın bir anlamı olmaz. Zayıflatıcı kremlerde bu konuda kontrol edilmeli.

Geçici çözümler için, zaten krem ne olacak nasıl zarar verebilir ki diye düşünmeyin. Sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirebilirseniz zaten vücudunuz sağlıksız olacak şekilde bir yağ deposu haline gelmez. Zayıflamak ya da kilo almak gibi kaygıları taşımak zorunda kalmazsınız.

Zayıflamak için neler yapabilirsiniz

[alert-note]Yakın zamanda beden yapılarına göre konularını ayrıntılı ve aşamalı olarak ele alacağımız yazılarımızı okuyabilirsiniz.  [/alert-note]

Doktor Ayşe Hakkında

Birçok hastalık var ama çözüm genelde kendi içimizdedir. Meşhur söz varya herkes kendi doktoru olmalı. Bünyenizde bir değişim mi oldu; son günlerde ne yediniz, ne yaptınız, farklılık neydi bir düşünün eminim ki çözümü bulursunuz.

Bir Cevap Yazın